Spotkanie z Szymonem Bujalskim, Dziennikarzem dla klimatu

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Tomasz Krupski i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Szymonem Bujalskim, Dziennikarzem dla klimatu. Porozmawiamy o zmianie klimatu, o jej wpływie na nasze życie oraz o tym, czy nasze działania mogą jeszcze pomóc.

Szymon Bujalski – prowadzi profil “Dziennikarz dla klimatu”, który obserwuje 30 000 osób na Facebooku i 60 000 osób na Instagramie. Nominowany do Nagrody Woyciechowskiego 2023 w kategorii “Dziennikarz dla planety”. Autor książki “Recepta na lepszy klimat. Zdrowsze miasta dla chorującego świata”. Współpracuje m.in. z Nauką o Klimacie, OKO.press, Interią, Wirtualną Polską i Onetem. Zaangażowany w tematykę zmiany klimatu, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju miast i praw zwierząt.

Na spotkaniu porozmawiamy o tym:

• jak zmiana klimatu wpływa na nasze życie i jak wpłynie na życie młodych osób;
  • jak młodzi powinni działać na rzecz klimatu i czy działania te mogą jeszcze cokolwiek zmienić;
  • dlaczego ludzkość tak mało robi dla klimatu;
  • jak będzie wyglądać Polska, kiedy dzisiejsza młodzież będzie mieć 30 lat.

Szymon Bujalski zaproszenie

Na spotkanie zapraszamy 15 października, na godz. 18:00

do Biblioteki Głównej (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Będzie to spotkanie hybrydowe.

Z naszym gościem połączymy się online i będziemy na żywo uczestniczyć w dyskusji.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu

“My Coffee Book Club. Zetki w bibliotece”.

Więcej informacji u koordynatorki projektu, Magdaleny Żerek: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl