Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Programowanie Minecraft

25 września @ 16:00 - 17:30

W każdy poniedziałek od 16:00 do 17:30 zapraszamy do sali Youmedia na Programowanie Minecraft dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat! Zajęcia na zapisy*.

Zajęcia z wykorzystaniem edukacyjnej wersji, popularnej wśród dzieci i młodzieży, gry Minecraft przeznaczone są dla grupy wiekowej od 8 do 12 lat. Obejmują one cotygodniowe zajęcia, w wymiarze 4 dni dla jednej grupy, w godzinach od 16:00 do 17:30. W tym czasie grupa licząca maksymalnie 12 osób uczy się jak wykorzystywać dodatkowe funkcjonalności gry niedostępne w wersji podstawowej. Założeniem zajęć jest przeprowadzenie podstawowego szkolenia z podstaw programowania obiektowego z wykorzystaniem funkcji Microsoft MakeCode. Na zajęciach dzieci dowiedzą się jak kontrolować świat gry wykorzystując do tego kodowanie w konstruktorze kodów oraz Agenta, który jako nasz pomocnik będzie wykonywał stworzone programy.

Ważne:

  • Aby uczestniczyć w zajęciach należy posiadać kartę biblioteczną.
  • Zajęcia odbywają się w sali Youmedia w Bibliotece Głównej (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57.
  • Sala Youmedia jest Strefą Czystą co oznacza, że w zajęciach uczestniczymy bez obuwia.  

*Aby zapisać się na zajęcia można dołączyć do naszej grupy na Facebooku Youmedia Grodzisk oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się w wyróżnionym poście. Link do formularza zgłoszeniowego na zajęcia programowania z Minecraft dostępny jest również tutaj.

Zgłoszony uczestnik zostanie potwierdzony telefonicznie.

 

 

Szczegóły

Data:
25 września
Czas:
16:00 - 17:30
Wydarzenie Categories:
,

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.